Lupapiste:Myytävät/lahjoitettavat materiaalit clj-rss Lupapiste http://www.lupapiste.fi janne saario janne saario 0415167611 info@jannesaario.com Helsinki
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
hiekka moreeni200Tonnia01.05.2018asuinrakennuksen rakennusalan kohdalta kaivetaan hiekka moreenia
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Tommi Kuusivuori Tommi Kuusivuori 044-2909559 tommi.kuusivuori@gmail.com Kuopio
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Maa- ja kiviaines300Kuutiota10.11.2017Vanhaa tienpohjatäyttöä; Hiekkaa, soraa
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Kuosmanen Harri Kuosmanen Harri 0415309350 haku.sahko@rokki.net Hyvinkää
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
laudoitus500Kilo01.12.2017rakennuksien päällyslaudat
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Janne Salonen Janne Salonen 0505052424 posti@jstkuljetuspalvelut.fi Helsinki
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
lasit2013.11.2017
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Juha Tanner Juha Tanner 0400672836 juha.tanner@stenhord.fi Hyvinkää
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Vanhat ikkunat ja ovet1030.11.2017Ikkunat ja ovet 1940-luvun talosta
Sahanpuru3Kuutiota30.11.2017Eristepurua, kuivaa
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Kristian Jäger Kristian Jäger 0408680904 kristian.jager@kolumbus.fi Tampere
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Kovalevyjä805.10.2017Annetaan kovalevyjä suojamateriaaliksi
Trukkilavoja605.10.2017Annetaan veloituksetta
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Marko Jalavisto Marko Jalavisto 0503386208 marko.jalavisto@gmail.com Helsinki
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Ikkunalaseja/-karmeja30Neliötä01.05.2018
Kattopeltejä50Neliötä01.06.2018
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Kulmala Kulmala 0505661780 2007annen@gmail.com Mikkeli
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
ei0Kilo18.09.2017ei tiedossa
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Pajukangas Simo Pajukangas Simo 041-4357366 simo.pajukangas@gmail.com Nurmijärvi
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Täyttömaa-aines140Kuutiota25.08.2017Savista täyttömaata
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Ari Nyrhinen Ari Nyrhinen 0445299540 ari.nyrhinen@nortal.com Siikajoki
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Hirsikehikko49Neliötä10.09.2017
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Topi Piilonen Topi Piilonen 04577332565 topi.piilonen@gmail.com Mikkeli
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Täyttömaa / entinen pellonpohja multa120Kuutiota07.10.2017Loistavaa ruokamultaa nurmikon yms. kasvatukseen.
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Tuomo Kotialho Tuomo Kotialho 050-3296300 tuomo.kotialho@gmail.com Lohja
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Ikkunaruutuja20Neliötä28.08.2017Ikkunaruutuja sisustustarkoituksiin
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Paavo Porvari Paavo Porvari 0415456749 paavo.porvari@gmail.com Lohja
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Puutavara500Kilo31.10.2017Lautaa, kakkosnelosta, hirttä
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Kyösti Nokkanen Kyösti Nokkanen 040 5264882 kyosti.nokkanen@kolumbus.fi Tuusula
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
tiili ( vanha umpitiili)800Kilo26.06.2017
kattopelti60Neliötä26.06.2017
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Esa Honkonen Esa Honkonen 041 3102350 esah.email@gmail.com Kerava
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Jäykkä savimaa30Tonnia16.06.2017
Siltti, moreeni30Tonnia16.06.2017
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Olavi Määttä Olavi Määttä 0500703613 o.maatta@hotmail.com Helsinki
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
vanhoja ikkunoita ja ovia1031.05.2017
vanhoja hirsiä8Tonnia15.06.2017
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Uronen Petri Uronen Petri 044-0507000 uronen@hhrakennus.fi Helsinki
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Kahitiili10Tonnia01.06.2017kahitiilellä muuratut väliseinät puretaan pois, kiviä voi käyttää uusiksi jos ne putsaa.
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Risto Tulenheimo Risto Tulenheimo 040 801 4110 rikese@gmail.com Tampere
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Vanhat ikkunat1010.04.2017Erikokoisia vanhoja perinneikkunoita
Vanhat ovet802.06.2017Erikokoisia vanhoja perinneovia ja uudempia ovia
Kiuas102.06.2017Toimiva sähkökiuas
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Lindholm Tero Lindholm Tero 050 2798 tero.lindholm@bilto.fi Lohja
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Täyttömaa50Tonnia01.05.2017Pohjan avaus.
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Henri Lehkonen Henri Lehkonen 0456516884 Henkka_80@hotmail.com Mikkeli
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Ovia10Alkuperäisiä
Ikkunoita12Alkuperäisiä
Pönttöuuni osineen1Alkuperäinen
Puuhella1Alkuperäinen, Högfors
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Juha Haapasaari Juha Haapasaari +358 - 9 - 3104 0306 juha.haapasaari@hel.fi Helsinki
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Tilaelementit2Siirtokelpoiset tilaelementit
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Petri Luukkonen Petri Luukkonen 0400776903 petri@stoneroom.fi Helsinki
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Metsänpohja humus10Tonnia03.04.2017Puhdasta sekametsän pohjaa, humusmultaa
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Tommi Rissanen Tommi Rissanen 050-5332266 Kuopio
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Louhetta100Kuutiota30.04.2017
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Juha-Pekka Piispanen Juha-Pekka Piispanen 0400545268 juha-pekka.piispanen@bafo.fi Helsinki
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Louhe 0-450650Tonnia01.05.2017
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Juha Ritvanen Juha Ritvanen juha.ritvanen@ritvaset.fi Vantaa
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Moreenia50Kuutiota25.07.2016
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi Petri Heikkilä Petri Heikkilä 0405751227 petri.heikkila@katepal.fi Nokia
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Ikkuna12valkoiset, ehjät
]]>
Lupapiste http://www.lupapiste.fi CEGRAF Oy CEGRAF Oy 0466245264 Info@cerakennus.fi Vantaa
AinesMääräYksikköSaatavillaKuvaus
Ikkunat8
]]>